top of page

Kiralama Koşulları

Sürücü Belgesi ve Yaş Kısıtları

Ekonomik sınıf araçlar için minimum 22 yaş ve 1 yıllık sürücü belgesi, orta sınıf araçlar için minimum 24 yaş ve 2 yıllık sürücü belgesi, orta plus ve üstü sınıflar için minimum 26 yaş ve 2 yıllık sürücü belgesine sahip olmanız gerekmektedir.

Kiralama Süreleri

Minimum 1 günden oluşan kiralama ücretleri 24 saat olarak hesaplanır, 24 saatten kısa kullanımlar 1 gün olarak ücretlendirilir. Aylık kiralama 30 günlük süre üzerinden hesaplanır.

Ek Sürücü Kaydı ve Ücreti

Kiralanan araç maksimum 2 kişi tarafından kullanılabilir. Ek sürücünün aracı kullanabilmesi için muhakkak sürücü belgesi ve yaş kısıtlarına uygun olması, ek sürücü bedelinin ödenmiş ve araç kiralama sözleşmesini imzalamış olması gerekir. Bu gerekliliklerin haricinde bir kullanım durumunda bütün sigortalar devre dışı kalacağı gibi aracı kullanan ve kullandıranlar oluşabilecek hasarlardan müşterek ve müteselsil olarak sorumlu tutulurlar. 

Fiyatlara neler dahil? Neler Dahil Değil?

Araç kiralama ücretlerine Ek-1 tablosundaki sınırlı kilometre kullanım hakkı, vergiler, trafik sigortası ve %2 muafiyetli araç kiralama kaskosu ve KDV dahildir.

HGS (tüm ücretli otoyollar), akaryakıt, trafik cezaları, tam kaza sigortası, farklı lokasyonlarda teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek/çocuk koltuğu ücretleri, GPS, wifi, kış lastiği vb. ekstralar dahil değildir.

Farklı Lokasyonda Teslim Etme - Teslim Alma

Aracın alış ve bırakış lokasyonlarında bir farklılık olması durumunda maliyetlere göre değişen araç kira bedeline ek olarak güncel tek yön kiralama bedeli alınmaktadır. Tek yön kiralama bedelleri maliyetlere göre değiştiğinden dolayı araç kiralanabilecek farklı lokasyonlarla ve ücretlerle ilgili gerekli detaylı bilgiyi +90 532 730 6812 numaralı telefondan alabilirsiniz.

Araç İade Süreleri

Aracın alış ve bırakış saatleri arasında 2 saatlik bir opsiyon bulunmaktadır.

Yabancı Sürücü Belgesi

Yabancı sürücü belgesi ile araç kiralayabilmeniz için Türkiye'ye giriş tarihinizin üzerinden en fazla 5 ay geçmiş olması gerekir. Bu sebeple bunun belirtilmiş olduğu pasaport/kimlikle giriş belgesi vb. bir belgeyi yanınızda bulundurmanız gerekir.

Kredi Kartı ve Ön Provizyon (Depozito)

Araç kiralama esnasında minimum 6 ay geçerliliği ve araç gruplarına göre değişen tutarlarda (1.000 TL - 2.000 TL) gerekli ön provizyon limitine sahip olan kendi adınıza kayıtlı bir kredi kartınızın olması gerekmektedir. Kendi adınıza olmayan bir kredi kartının kullanılabilmesi için kart sahibinin sizinle birlikte araç kiralama sözleşmesine imza atması ve muvafakat etmesi gerekmektedir. 

Kilometre Sınırı ve Olası Aşımlar

Araç kiralamalarda bulunan kilometre sınırları ile ilgili tablo aşağıda belirtilmiştir. Olası kilometre aşımlarında toplamda yapmış olduğunuz kilometre hangi güne tekabül ediyor ise aradaki fark kadar kira bedeli tarafınıza yansıtılır.

bottom of page